Nasıl Seçilir? Turnike Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir turnike nasıl seçilir? En basit ve doğrudan yol bizimle iletişime geçmektir. Betaper olarak bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde turnikeyi nerede kullanacağınız, geçişlerin ne kadar geniş olduğu, hangi alanlara uygulayacağınız ve başka güvenlik ihtiyaçlarınızın olup olmadığı gibi tüm bu temel gereksinimlerinizi belirleyerek satın almadan önce net bir şekilde kafanızdaki soruları gidermiş oluruz.

Doğrudan bizimle iletişime geçtiğinizde satış temsilcimiz, ihtiyaçlarınıza en uygun ve makul bir turnike sistemi için size alternatifler sunacaktır. Betaper olarak sizi memnun etmek bizim her daim sorumluluğumuz ve motivasyonumuzdur.

Bir turnike nasıl seçilir, turnike seçiminde nelere dikkat edilir?

Tabii ki, bir turnikenin nasıl seçileceğine karar vermek için birçok faktör bulunmaktadır. Turnike seçimi, farklı ortamlara, farklı projelere, farklı durumlara ve müşterilerin farklı gereksinimlerine göre görünüm ve işlev farklılıkları dahil olmak üzere özelleştirilebilen güvenlik ürünleridir. Kalite, stabilite, güvenlik ve satış sonrası hizmet gereksinimleri oldukça önemlidir. Ayrıca kalite ve hizmet ölçüsünde fiyat olarak piyasa koşullarına göre makul olmalıdır.

Teknolojinin gelişimi, güvenlik sorunları ve ihtiyaçların artması ile artık çok daha fazla turnike sistemi ihtiyacı doğmuştur. Binalarda, fabrikalarda, ofis girişlerinde, eğlence merkezlerinde, turistik mekanlarda, alışveriş merkezlerinde ve diğer halka açık yerlerde yaygın olarak turnike sistemi kullanılmaktadır. Turnikelerin kullanımı personel geçişlerinde iyi bir güvenlikli geçiş kontrol aracıdır.

İhtiyacınıza En Uygun Şekilde Turnike Sistemi Seçin

Asıl ihtiyacınızın belirlenmesiyle sizin için en uygun turnike sistemini seçiyoruz:
1. Sadece insanların ya da personelin geçişleri kontrol altında tutulacaksa PDKS cihazlarıyla kontrol edilebilen Tripod turnikeler, kanatlı turnike sistemi, bel tipi turnike sistemleri gayet işlevsel olabilir.
2. Engelli insanların geçişi için Engelli tipi turnikeler geçiş kolaylığı sağlar.
3. Marketler için Kelebek Turnike Sistemleri kullanılmaktadır.
4. Okul, hastane, fabrika gibi yerlerde malzeme geçişi için VIP turnikeleri tercih edilebilir.
5. Güvenlik gereksinimleri yüksek tutmak için boy turnike sistemi idealdir.

Tripod turnike sistemi; şasi, mekanizma ve her seferinde 120° dönerek durduran veya serbest bırakan üç engelleme çubuğundan oluşan yaya turnikeleridir. Yaya ve personel geçişlerinde giriş ve çıkışlarda bulunan güvenlik ekipmanlarıdır. Tripod turnikeler; ekonomik olmaları, her sektörde kolay kullanımları, paslanmaz ve kaliteli malzemeden üretilmeleri, güçlü önleme özelliği, küçük alan işgal etmeleri ile tercih edilebilen turnike sistemleridir. PDKS sistemi için uyumludur.

Tripod turnike sistemleri, nispeten çok geçiş gerektiren durumlar için kullanıma uygundur. Tripod turnikeler sadece insan geçişleri için kullanılmaktadır.

Kanatlı turnike sistemleri; hızlı yaya geçişinin tek yönlü veya çift yönlü kontrolü için uygun olan turnike sistemleridir. Hızlı açılma, güvenlik ve rahat geçiş özelliklerine sahiptir. PDKS sistemleri için uyumludur.

Boy turnikeleri insanların topluluk halinde geçiş yaptığı, güvenliğin ve kontrolün elde tutulması için tercih edilebilen; daha çok stadyumlar, cezaevleri, askeri birlikler vs. güvenliğin önem taşıdığı alanlarda kullanılır.

Kelebek Turnikeler, darbeye karşı dayanıklı ve kaçak geçişleri engelleyen turnike sistemidir. Marketlerde kullanımı oldukça yaygındır. Market tipi turnike sistemi olarak da adlandırılırlar. İhtiyaca göre farklı boyutlarda kelebek turnikeleri bulunabilmektedir.


Turnike Sistemleri Modellerimiz İçin tıklayınız.